Co zrobić, aby pozbyć się kurzu z domu?

Kurz zbiera się w każdym domu. To mieszanina martwego naskórka, pyłków roślin, zanieczyszczeń oraz innych składników. Jest obecny w każdym domu, a walka z nim należy do uciążliwych. Kurz będzie bowiem osadzał się zawsze w mieszkaniu. Istnieją jednak sposoby, które mogą pomóc nam w walce w kurzem. Jakie?

Regularne wietrzenie

Wietrznie pomieszczeń zdecydowanie pomaga w pozbyciu się kurzu. Ma jeszcze jedną zaletę – pozwala na lepszą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, co sprawia, iż poprawia się nasza koncentracja. W przypadku ścierania kurzy z mebli dobrze sprawdzają się antystatyczne środki do pielęgnacji mebli. Zapobiegają one rozprzestrzenianiu się kurzu i sprawiają, iż pozostaje on na powierzchni szmatki, którą robimy porządki. Do usuwania kurzu znakomicie nadają się również ściereczki z mikrofibry. Dzięki specjalnej strukturze dokładnie zbierają kurz, uniemożliwiając jego wzbijanie się w powietrze. Takie ściereczki można bez problemu dostać w sklepach internetowych, takich jak leifheitsklep.pl, bądź w sklepach stacjonarnych.

Miotełka do kurzu

W przypadku miejsc trudno dostępnych naszym nieocenionym sprzymierzeńcem w walce o czysty dom będzie miotełka do kurzu. Można nią omiatać ściany, a także trudno dostępne miejsca, takie jak sufity bądź wysokie półki na książki. Świetnie sprawdzi się także w przypadku, gdy chcemy wyczyścić na przykład żaluzje.

Dobry odkurzacz

Dobry odkurzacz z systemem filtrującym na przykład HEPA świetnie sprawdzi się do wciągania kurzu. Za pomocą tego sprzętu możemy bez problemu odkurzyć podłogi oraz zakamarki, takie jak listwy bądź gniazdka kontaktowe, na których również gromadzi się kurz. Odpowiedni system filtrujący sprawia, iż kurz nie wydostaje się na zewnątrz odkurzacza, pozostając w worku.

Walka z kurzem jest uciążliwa, jednak nie jest to wróg nie do pokonania. Najważniejszą wskazówką dotyczącą jego usuwania jest regularne sprzątanie pomieszczeń, co zapobiegnie osadzaniu się nalotu na meblach, ścianach oraz podłodze.

Kategorie
Poradniki