Leczenie pijawkami rwy kulszowej

Wśród wielu chorób, jakie da się z sukcesami leczyć za pomocą przykładania do ciała pijawek, znajduje się również rwa kulszowa. Czym ona jest i dlaczego jest w tym przypadku tak skuteczne?

Rwa kulszowa to jedna z tych chorób, o których nie mówi się dużo, a jej przyczyny nie są powszechnie znane, choć zmaga się z nią na co dzień wiele osób. Często jednak bywa mylona z innymi schorzeniami i nie zawsze lekarzom udaje się ją odpowiednio szybko zdiagnozować. Można pomylić jej objawy ze stłuczeniami czy tzw „przewianiem” albo ogólnym osłabieniem, bo towarzyszy jej często ból i słabość mięśni. Rwa kulszowa polega na tym, że dół pleców boli, a ból promieniuje niekiedy na nogi. Na stronie Arbos znaleźć można więcej informacji na temat tego, czym jest rwa kulszowa i jak ją leczyć. Znajdują się tam też informacje o innych chorobach, na które skuteczne są pijawki.

Co powoduje powstanie rwy kulszowej?

Rwa kulszowa często odczuwana jest jako ucisk na nerwy. Może on powstać np. po przewróceniu się czy mocnym potłuczeniu pleców. Zdarza się jednak, że powstaje pozornie bez powodu. Jeśli objawy długo się nasilają, warto wtedy sprawdzić u lekarza nie tylko, czy nie jest to spowodowane rwą kulszową, ale też bardziej poważnymi czynnikami zdrowotnymi.

Czasem bowiem rwa kulszowa pojawia się, gdy nerwy uciska guz lub nowotwór. Leczenie pijawkami rwy kulszowej od setek lat daje zaskakująco dobre rezultaty. Więcej na ten temat można przeczytać pod adresem http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami-rwy-kulszowej/.

Leczenie pijawkami jest skuteczne, bo dzięki niemu znika napięcie nerwowe, a bezpośrednio w dotknięte miejsce zostają dostarczone korzystne substancje, które wydzielane są wraz ze śliną pijawki. Mają one działanie rozkurczające i przeciwzakrzepowe, co pomaga usunąć rwę kulszową. Taka terapia to doskonałe uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia. Szczególnie warto po nie sięgać, gdy lekarz ogranicza się do zapisania tabletek przeciwbólowych, co często zdarza się w przypadku rwy kulszowej.

Kategorie
Zdrowie