Szkolenia kosmetyczne we Wrocławiu – polecane tematy i nowości

Jednym z elementów, gwarantującym sukces prowadzonego biznesu jest możliwość (i chęć) samorozwoju. Uczestniczenie w prowadzonych szkoleniach daje możliwość zapoznania się z powstającymi, nowymi trendami w danej branży, ale również dostarcza umiejętności odpowiadania na potrzeby klienta.

Aby w natłoku szkoleń wybrać te, które w realny sposób może wpłynąć na poprawę jakości oferowanych usług, warto rozpocząć tzw. research dostępnych na rynku szkoleń.

Wybierając miejsce szkolenia powinniśmy wziąć pod uwagę takie elementy jak:

  • profesjonalne przygotowanie i prowadzenie zarówno części teoretycznej jak i praktycznej
  • możliwość przeprowadzenia szkolenia na modelce, pod okiem dyplomowanego specjalisty
  • możliwie jak największe indywidualne podejście do uczonych zabiegów
  • szkolenie nie powinno zamykać się w kilkudziesięciu minutach – im dłuższa praca nad nowymi zabiegami, tym większa szansa przyswojenia najważniejszej wiedzy.

Szkolenie z osocza bogatopyłkowego

Zabieg polegający na wstrzykiwaniu chętniej pacjentce osocza bogatopłytkowego, podchodzącego z jej własnej krwi. Cechuje go przede wszystkim bezpieczeństwo i naturalność, minimalizująca tym samym ryzyko powstawania np. alergii. Najchętniej w ten sposób obstrzykuje się twarz, szyję, dekolt i skórę głowy, pobudzając tym samym cebulki do rozrostu. Szkolenie osocze bogatopyłkowe składa się z dwóch, połączonych etapów. Część pierwsza obejmuje aspekt czysto teoretyczny, a więc przedstawia definicję zabiegów, sposoby pozyskiwania osocza oraz prowadzenie niezbędnych ankiet i rozmów z pacjentem. Część druga to elementy praktyczne, przeprowadzane na modelce i przedstawiające techniki: depozytów, wachlarzowe i łączone (pełna oferta szkoleń kosmetycznych).

Szkolenie z podawania kwasu hialuronowego

„Eliksir młodości”, jak mawiają w branży kosmetycznej, oferujący lata pięknej skóry, bez oznak mijającego czasu. Podaje się go głównie w celu podniesienia fragmentów twarzy (np. kącików ust), uwydatnienia konturu, oraz powiększenia ust. Szkolenie, jak wyżej, składa się z dwóch odrębnych części: praktycznej, teoretycznej i przewidziane jest na około 6 godzin. Oznacza to iż podczas pierwszego etapu szkolenia z kwasu hialuronowego dowiemy się wszystkiego o prowadzeniu akt pacjenta i bezpieczeństwie od strony prawnej (zobacz szkolenie z zakresy medycyny estetycznej). Drugi etap to wykonywanie zabiegu, przy pomocy preparatu wysokiej jakości – EVANTHIA 25. Zabieg ten, oczywiście, wykonywany jest pod okiem specjalisty, instruującego nas i informującego na bieżąco o dokonywanych czynnościach. Co ważne, w szkoleniu owym może wziąć udział każda osoba chętna i gotowa do nauki i pracy z przyrządami medycznymi.

Kategorie
Uroda