Z jakiego materiału uszyć suknię wieczorową?

Każda kobieta marzy o wspaniałej sukni wieczorowej, która przykuje oczy każdego, kto na nią spojrzy. Stąd zamiast kupować kreacje balowe, coraz więcej pań decyduje się na uszycie ich według własnego projektu. Wówczas zapewne będą się wyróżniały i przykuwały wzrok wszystkich wokół.

Własny projekt sposobem na wyjątkową kreację

Paniom nie wystarczy, aby świeciły urodą w kręgach towarzyskich, zależy im również na tym, żeby ich strój świadczył o ich wyjątkowości. Dlatego coraz częściej decydują się na własnego projektu, niebanalne stroje. Te ubrania mają łączyć w sobie wizję oraz oryginalność. Stąd tak ważną decyzją jest odpowiednia tkanina, z której zostanie wykonana sukienka. Jej głównym atutem powinno być podkreślenie walorów kobiecej urody i sylwetki.

Jak dobierać materiał?

Dobrze dobrany materiał nadaje ubraniom niezwykłego wyglądu. Większość pań decyduje się na bardziej uniwersalne rozwiązania, łączące w sobie prostotę, elegancki wygląd i funkcjonalność. Warto pamiętać, że góra powinna być delikatniejsza dla ciała, szczególnie, gdy jest ona opięta, tak aby w żaden sposób nie podrażniać skóry.

Letnia, elegancka czy zwiewna?

Na letnie kreacje wybiera się wiskozę, która jest lekka, nie gniecie się i nie przepuszcza powietrza. Warto także zastanowić się nad tkaninami z dodatkami elastanu. Wówczas można stworzyć sukienki sportowe i lepiej dopasowane. Natomiast dla bardziej odważnych proponowany jest len lub bawełna.

Doskonale prezentują się suknie z żakardu, tafty, satyny, atłasu, weluru, adamaszku oraz krepy. Tkaniny, które są sztywniejsze, połyskujące, z falującą strukturą lub/i mające lśniącą powierzchnię nie tylko wyglądają zachwycająco, ale też mniej się gniotą. Dobrym dodatkiem są wszelkiego rodzaju koronki, szyfony czy żorżety. Jednak i z tych materiałów można uszyć sukienkę. Wówczas będzie ona zwiewna i prześwitująca. Dlatego warto dodać do niej kryjącą podszewkę. Takie stroje są równie zachwycające i przykuwające wzrok.

Materiał na sukienkę musi być dopasowany do sylwetki, ale również pory roku i urody kobiety jej noszącej. Równie ważny jest kolor i wzorzystość tkanin, z których będzie wykonane ubranie.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z zubibo.pl/

Kategorie
Poradniki