Eleganckie kieliszki do szampana – czym powinny się charakteryzować?

Szampan to jeden z najszlachetniejszych trunków, który towarzyszy nam zazwyczaj w sytuacjach, w których chcemy coś uczcić.

Jego doskonały smak idealnie dopełnia momenty radości, sukcesu, celebracji ważnych momentów. Aby jednak smakował tak jak należy warto zadbać o odpowiednią metodę podania. Ważne jest między innymi to, w jakich kieliszkach go podamy. Czym powinny się charakteryzować? Przekonajmy się.

Smukła czarka to podstawa

Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym rodzajem kieliszków do szampana były te, które swoim kształtem przypominały pucharki. Dziś wiemy już, że taki kształt kieliszków to zły wybór. Szeroka czara kieliszka sprawiała bowiem, że wina musujące bardzo szybko wietrzały. Wpływało to nie tylko na ich smak, ale również… sprawiało, że przestały być musujące jeszcze przed wzniesieniem toastu.
Dlatego też obecnie większość szampanówek to kieliszki o długiej i smukłej czarce. Mogą przybierać różne kształty, niemniej jednak ich średnica powinna być możliwie najmniejsza.
Na szczególną uwagę zasługują kieliszki, które posiadają dodatkowo długą nóżkę. Są bowiem najbardziej eleganckie i efektowne a przy tym wznoszenie toastów za ich pomocą jest bardzo wygodne.

Maksymalna przejrzystość szkła ma znaczenie

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając kieliszki do szampana jest przejrzystość szkła. Nie da się bowiem ukryć, że spożywając ten trunek cieszymy się nie tylko jego smakiem, ale również wyglądem. Efektowne bąbelki sprawiają, że szampan prezentuje się doskonale. Zadbajmy więc o to, by były dobrze widoczne.
Najlepszym wyborem są kieliszki wykonane z szkła bezołowiowego (krystaliny) lub ze szkła ołowiowego (24% PbO).
Szkło tego rodzaju charakteryzuje się doskonałą przejrzystością, jest jednocześnie trwałe i odporne na zarysowania. Wybierając takie kieliszki do szampana możemy mieć pewność, że posłużą nam przez długi czas stanowiąc ozdobę niejednego toastu.

Kryształowe kieliszki do szampana Bohemia – idealny wybór

Wiemy już czym powinny wyróżniać się idealne kieliszki do szampana i dlaczego jest to takie ważne. Gdzie jednak znaleźć kieliszki, które spełnią wszystkie te wytyczne? To bardzo proste. Wystarczy odwiedzić stronę internetową https://www.ajmara.pl/kieliszki-do-szampana.html.

Znajdziemy tam szeroki wybór kieliszków do szampana Bohemia, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Niezwykle efektowne i eleganckie stanowią doskonałą oprawę każdego toastu.
Dostępne w wielu różnych wzorach i wariantach, mogą być zdobione, złocone lub gładkie. Dzięki zastosowanemu rodzajowi szkła są idealnie przezroczyste. Jednocześnie ich kształt sprawia, że doskonale leżą w dłoni zapewniając pełnię komfortu podczas wznoszenia toastów.

Podsumowując, odpowiednie szampanówki powinny być eleganckie i podkreślać jakość trunku oraz wyjątkową okazję, z której po niego sięgamy. Smukłe i długie pozwolą nam cieszyć się pełnią walorów smakowych szampana. Dlatego też warto wyposażyć swój barek w kieliszki, które spełniają wyżej wymienione wymagania.

Kategorie
Dom