Problem w ciąży – nudności i wymioty

Jednym z najbardziej dokuczliwych objawów jakie daje ciąża to mdłości i wymioty. To dość nieprzyjemna dolegliwość, która utrzymuje się w I trymestrze. Jakie są w zasadzie przyczyny, niestety nawet lekarze nie potrafią tego sprecyzować.

Przyczyny mdłości

Główny winowajca tych niechcianych dolegliwości to hormony, a dokładnie progesteron. Działa on spowalniająco i zaburza pracę żołądka. Co więcej hormony podrażniają błonę śluzową żołądka, co wywołuje wymioty.

Kolejna na liście przyczyn jest substancja hCG (gonadotropina). Ona także wywołuje mdłości i wymioty u kobiet w ciąży. Wraz ze wzrostem stężenia we krwi nasilają się objawy, co potwierdzają badania.

A do tego dochodzi stres, lęk, zaniepokojenie jakie może się pojawiać na początku ciąży. Niektóre kobiety bardzo przeżywają zmiany w swoim życiu i taki dyskomfort psychiczny może nasilać objawy.

Sposoby na zniwelowanie dolegliwości

Na szczęście jest parę sposobów jak sobie pomóc w tym trudnym dla wielu kobiet czasie i zniwelować niechciane dolegliwości. A przy okazji dostarczą witamin i składników mineralnych oraz nawodnią organizm.

Według badań bardzo skutecznym sposobem na poranne mdłości i wymioty jest ananas lub sok z ananasa. Bardzo ważne, aby był schłodzony wtedy działa najlepiej oraz świeży nie taki z puszki.

Kolejnym sposobem jest aromaterapia z olejków eterycznych, tj. lawendowy, sosnowy, miętowy, eukaliptusowy, różany i rumiankowy. Na pewno każda kobieta znajdzie swój ulubiony zapach, który pomoże. W domu można skorzystać z komina aromaterapeutycznego, a wychodząc z domu skropić płócienną chustkę.

Wybawieniem może okazać się woda gazowana z cytryną, mówi się nawet o napojach gazowanych. Może się okazać to dziwne, ale wielu kobietom to pomaga. Zaleca się picie lekko schłodzonej wody oraz małymi łykami przez cały dzień.

Ciekawym rozwiązaniem wydają się być opaski akupresurowe dostępne w aptekach. Prawidłowo założone opaski mają za zadanie stymulować określone punkty na ciele. A co w konsekwencji ma uwolnić kobiety od nudności. W przypadku innych nieprzewidzianych sytuacji, gdzie niemożliwe będzie kontynuacja ciąży wybawieniem dla życia i zdrowia może okazać się aborcja na Słowacji dzięki której można zadbać o życie i bezpieczeństwo każdej kobiety,

Kategorie
Zdrowie