Na co warto zwrócić uwagę wybierając karmę dla psa lub kota?

Każdy opiekun zwierzaka chce, by mógł on cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Często jednak sami przyczyniamy się do tego, że nasz pies lub kot zmaga się z problemami. Jak? Karmiąc zwierzę w nieodpowiedni sposób. Nie zawsze wynika to z niefrasobliwości i podawania zwierzęciu pokarmu z resztek ze stołu. Możemy bowiem zaszkodzić zwierzęciu również przez podawanie mu nieodpowiedniej karmy. Sprawdźmy więc na co warto zwrócić uwagę wybierając karmę dla psa i kota

Czytaj etykiety!

Jeśli zależy ci na tym, by karma, którą wybierasz dla swojego zwierzaka była wartościowa i służyła jego zdrowiu musisz zacząć czytać etykiety. To właśnie tam znajdziesz wszystkie informacje na temat składu produktów, które zamierzasz zakupić. Zrezygnuj z zakupu karmy jeśli w składzie znajdziesz sztuczne barwniki oraz inne chemiczne dodatki.

Im więcej informacji, tym lepiej

Im więcej informacji znajdziesz na etykiecie karmy, którą chcesz kupić tym lepiej. Producenci tanich karm, którzy często wykorzystują resztki oraz oddzielone mechanicznie mięso często na etykietach umieszczają jedynie informację o tym, że w karmie znajduje się np. pięć procent mięsa. Nie wiemy jakie to mięso – przez co często tak naprawdę kupujemy produkty, których skład odbiega od optymalnego dla zwierzęcia. Dobre karmy wyróżniają się tym, że każdy składnik pokarmu wymieniony jest szczegółowo, oraz możemy określić ile mięsa danego rodzaju zawiera pokarm dla naszego psa lub kota.

Karma specjalistyczna

Nie da się ukryć, że nie każdy z naszych pupilów cieszy się dobrym zdrowiem. Wady genetyczne, choroby, predyspozycje do zachorowania – to sytuacje, w których musimy szczególnie zadbać o żywienie swojego pupila. Nie warto więc działać na własną rękę a skorzystać z pomocy weterynarza, który doradzi najlepszą metodę karmienia twojego pupila.

Kot nie potrzebuje dodatków

Warto też wspomnieć o tym, że kocia karma powinna składać się przede wszystkim z mięsa. Unikaj produktów, które w swoim składzie mają zboże. Koty go nie potrzebują! Co więcej mogą mieć one negatywny wpływ na samopoczucie twojego pupila. Kot to mięsożerca i takiej właśnie karmy potrzebuje. Niemniej, jeśli jesteś posiadaczem psa z powodzeniem możesz wybierać karmy, które w swoim składzie zawierają np, groszek lub marchewkę.

Podsumowując, wybór idealnej karmy dla psa lub kota nie jest wcale trudnym wyzwaniem. Obecnie możemy znaleźć szeroki wybór dobrej jakości karm, które z pewnością będą miały pozytywny wpływ na samopoczucie twojego pupila.

Artykuł został opracowany dzięki konsultacjom z http://duowet.net/.

Kategorie
Polecane