Problem ze zgryzem? Ortodonta w Łodzi może pomóc!

Wada zgryzu są zjawiskiem, który może dotknąć każdego. Na szczęście można temu przeciwdziałać, używając aparatu ortodontycznego na zęby. Jednak to prawidłowe jego ustawienie jest kluczowym elementem procesu korekcji zgryzu. Dlatego tak ważne jest, by zrobił to doświadczony ortodonta. Łódź jako jedno z większych miast w Polsce, daje szanse na znalezienie odpowiedniego specjalisty.

Czym zajmuje się ortodonta?

Jest to specjalista, którego zadaniem jest naprawa krzywego zgryzu u pacjenta. Posługując się różnymi typami aparatów, może on skutecznie zniwelować problem, z układem zębów w jamie ustnej. Problem krzywych zębów nie jest tylko kłopotliwy ze względu na estetykę. Może prowadzić także do problemów z dokładnym czyszczeniem zębów, co w następstwie może doprowadzić do powstawania np. ubytków.

Właściwy ortodonta w Łodzi, pozwoli na poprawę zgryzu pacjenta, by ten mógł cieszyć się prostymi zębami.

Jakie aparaty na zęby się stosuje?

Można wyróżnić pięć głównych typów aparatów ortodontycznych, które są stosowane:

  • Aparat ruchomy – dzięki niemu możliwe jest zdejmowanie i zakładanie aparatu, kiedy zajdzie potrzeba.
  • Aparat stały – możliwy do zastosowania dopiero, gdy pacjent posiada zęby stałe. Jak nazwa wskazuje, jest umieszczony na zębach przez cały czas. Pacjent nie może go samodzielnie zdjąć.
  • Aparat ortodontyczny zewnętrzny – stosowany w przypadku, gdy siła korygująca generowana jest przez nacisk z zewnątrz.
  • Aparat zakładany na podniebienie – znajduje zastosowanie, gdy pacjent ma wąskie podniebienie i należy je poszerzyć, by zrobić miejsce na zęby.
  • Aparat korygujący – służy do utrzymania efektów po zakończeniu leczenia.

Jak widać w zależności od potrzeb może zostać zastosowany inny rodzaj aparatu, który dobierze ortodonta. Łódź to miasto w którym znajdziemy wielu ortodontów, dlatego należy wybrać tego, który spełni oczekiwania co do obsługi oraz przeprowadzenia procesu korekcji zgryzu.

Ortodonta w Łodzi – czym kierować się przy wyborze?

Zęby to jeden z bardziej widocznych elementów naszego wyglądu. Dlatego dbając o zęby, powinno wybierać się specjalistów, którzy odpowiednio zajmą się problemem ze zgryzem u pacjenta. Warto zadzwonić do placówek, które oferują takie usługi i zapytać o interesujące szczegóły. Można sprawdzić również opinie w internecie o konkretnym ortodoncie, gabinecie czy klinice.

Może się jednak okazać, że sam ortodonta w Łodzi, to może być za mało, kiedy okaże się, że trzeba uprzednio naprawić stan uzębienia. Wtedy można pomyśleć o miejscu gdzie można skorzystać z kompleksowych usług, które pozwolą na leczenie stomatologiczne oraz ortodontyczne. Taki zakres oferowany jest np. w Centrach Stomatologicznych DentalPro w Łodzi.

Kategorie
Zdrowie