Soczewki dobowe (night&day) – co warto o nich wiedzieć i czy warto używać?

Daily Routine Concept. Closeup portrait of smiling woman applying soft eye lens. Happy lady using and inserting contacts for vision and eyesight, holding it on finger, banner, copy space

Soczewki kontaktowe z roku na rok coraz częściej zastępują standardowe okulary. Zapewniają wysoki komfort noszenia, są niewidoczne i co za tym idzie, w pełni dyskretne oraz oferują świetną jakość widzenia. Rosnące zainteresowanie współczesnych użytkowników soczewkami kontaktowymi sprawiło, że w sprzedaży dostępnych jest ich kilka rodzajów. Oprócz standardowych soczewek jednodniowych i miesięcznych, pojawiły się także szkła dobowe, czyli night&day, które możemy nosić przez okrągły miesiąc, w dzień i w nocy, bez zdejmowania.

Czym charakteryzują się soczewki night&day?

Soczewki dobowe to nowoczesne produkty okulistyczne, które w swojej ofercie posiada większość producentów szkieł kontaktowych. Są dostępne m. in. w ofercie marki Cooper Vision jako soczewki Biofinity. Tego typu produkty zdecydowanie wyróżniają się na tle pozostałych wariantów szkieł kontaktowych – nie wymagają bowiem zdejmowania na noc, czyszczenia ani pielęgnacji. Możemy je nosić przez cały miesiąc, zarówno w dzień, jak i w nocy. Taki system korzystania z soczewek wymaga jednak zastosowania w nich odpowiednich technologii.

Soczewki Biofinity nadają się do nieprzerwanego noszenia przez 29 dób. Są to wysokiej jakości szkła wykonane ze specjalnego, silikonowo-hydrożelowego materiału. Zastosowana w nich innowacyjna technologia Aquaform gwarantuje wysoki poziom transmisji tlenu oraz zapewnia oczom wysoki poziom nawilżenia przez cały okres korzystania z soczewek. W efekcie szkła kontaktowe gwarantują nie tylko ostre, wysokiej jakości widzenie, ale także najlepszy komfort noszenia, który jest szczególnie istotny w przypadku soczewek dobowych. Warto także dodać, że soczewki Biofinity są obecnie uznawane za najlepsze na rynku rozwiązania pod względem zapewnionej przepuszczalności tlenu i poziomu uwodnienia.

Kiedy warto zdecydować się na soczewki dobowe?

Wysokiej jakości soczewki night&day przepuszczają sześć razy więcej tlenu od standardowych szkieł przeznaczonych do dziennego użytkowania. Ta cecha sprawia, że można je bezpiecznie nosić także w nocy. Dzięki takim parametrom soczewki dobowe są także znacznie bardziej komfortowe w noszeniu i użytkowaniu – świetnie sprawdzają się m. in. do pracy przed komputerem, uprawiania sportu, czytania i wszystkich innych codziennych czynności. Sięgają po nie głównie osoby, które nie chcą tracić czasu na codzienne zakładanie i zdejmowanie soczewek.

Wśród zadowolonych użytkowników szkieł dobowych znajdują się także ludzie pracujący w trybie nocnym, kierowcy zawodowi, rodzice małych dzieci, a także osoby regularnie podróżujące. W soczewkach night&day możemy bezpiecznie i komfortowo spać, a już po kilku dniach całkowicie zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku.

Eksperci zalecają jednak, aby korzystając z soczewek dobowych, zaopatrzyć się także w specjalne krople nawilżające, które dodatkowo poprawią komfort korzystania z tej nowoczesnej metody korekcji wzroku. Nie jest to jednak konieczne w przypadku wyboru soczewek Biofinity, które zapewniają trwałe i naturalne nawilżenie oka bez dodatkowego wspomagania.

Kategorie
Zdrowie