Aranżacja wnętrz w nowoczesnym domu

Charakterystyczna dla nowoczesnych wnętrz jest prostota i oszczędność formy. Dom jest przede wszystkim pełen światła, przestronny i minimalistyczny. Ważny jest odpowiedni wybór materiałów wykończeniowych oraz dodatków i mebli.

Proste kroki w stronę nowoczesnego stylu

Jeśli chcesz mieć dom w stylu nowoczesnym warto zwrócić uwagę na kilka elementów wystroju wnętrza. Podstawowa sprawa to duża przestrzeń. Wnętrza w stylu nowoczesnym są otwarte oraz pozbawione granic pomiędzy poszczególnymi pokojami. Ważne jest światło nie tylko sztuczne, ale również naturalne. Dlatego wspaniałe rozwiązanie to duże okna, np. w salonie. Inne rozwiązania to szklane drzwi lub wstawki przezroczyste w ścianie.

Jeśli chodzi o meble to przeważa prosta forma i minimalizm. Nawet można powiedzieć, że jest ich niewiele w pomieszczeniu. Hitem są meble wykończone na wysoki połysk. Wykonane z drewna, stali, tworzyw sztucznych oraz szkła. Ponieważ światło jest bardzo ważnym elementem należy postawić na różnego rodzaju kinkiety, reflektorki czy taśmy ledowe. Dodatkowo powiększa to przestrzeń i eksponuje najważniejsze miejsca.

Wnętrza powinny być wysokie co jeszcze dodatkowo eksponuje przestrzeń. Nie należy się bać surowych wykończeń, np. z betonu. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu podłoga – wylewka betonowa, więcej zobaczysz tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/lubliniec.html.

Wykończenie pomieszczeń w stylu loftowym

Przy wykończeniu ścian należy postawić na cegłę, beton, płytki kamienne i drewno lub panele ścienne. Ważne żeby wykończenie miało charakter surowy i industrialny. Natomiast kolory farb przeważają w jasnych, chłodnych odcieniach. A mocne i nasycone kolory podkreślają charakter pomieszczenia poprzez dodatki i akcenty. Często pomieszczenia są monochromatyczne – w czerni i bieli.

Podobnie jest z podłogą najlepiej w chłodnym odcieniu. Świetnie prezentuje się także beton, który możemy zrobić w bardzo prosty sposób. Po zainstalowaniu ogrzewania podłogowego świetnie sprawdzi się wylewka maszynowa, np. od https://www.warmah.pl/. Idealnie dopasowuje się do nowoczesnego wnętrza, a powierzchnia jest idealnie gładka i natychmiast gotowa do użytkowania.

Kategorie
Dom