Gdzie na narty w Szklarskiej Porębie?

Szklarska Poręba przyciąga turystów, którzy szukają atrakcyjnych pieszych szlaków górskich i pięknych krajobrazów. Nazywana bywa wręcz bramą Karkonoszy. Turystyka górska to jednak dopiero początek. Szklarska Poręba to też doskonałe miejsce na wyjazd na narty – pokrywa śnieżna zalega tu średnio aż przez 110 dni w roku!

Z tekstu dowiesz się:

  • które stoki warto wziąć pod uwagę podczas planowania zimowej wyprawy,
  • gdzie się zatrzymać podczas wyjazdu do Szklarskiej Poręby.

Apartamenty w górach? Polecamy Szklarską Porębę! Niezależnie od tego, czy stawiasz na aktywny wypoczynek na stoku, czy na podziwianie górskich krajobrazów, nie będziesz narzekać na brak atrakcji.

Wyjazd na narty do Szklarskiej Poręby – gdzie szusować?

W Szklarskiej Porębie na nartach można jeździć w kilku miejscach. Wśród najczęściej polecanych wymienia się:

  1. Ski Arena Szrenica – to jeden z największych ośrodków narciarskich w Karkonoszach. Do dyspozycji narciarzy jest 12 km tras o różnych poziomach trudności – od bardzo trudnej trasy z homologacją FIS, po odpowiednią dla początkujących trasę o wdzięcznej nazwie Puchatek. Ponadto działają tu 5 wyciągów i 3 kolejki linowe.
  2. Wesoła Górka – to miejsce idealne dla początkujących narciarzy i snowboardzistów – trasy są łagodne, oświetlone i dośnieżane. Działają tu 2 wyciągi zaczepowe i wyciąg dopasowany do możliwości najmłodszych. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze sportami zimowymi, mogą skorzystać z oferty szkółki narciarskiej oraz przedszkola narciarskiego.
  3. Wyciąg narciarski U Romka – to niewielka i mało zatłoczona trasa, którą docenią zwłaszcza osoby szukające spokoju na stoku. Ma długość 125 m, a różnica poziomów wynosi 30 m. Jej przepustowość to jedynie 500 osób na godzinę, jest jednak bardzo dobrze przygotowana. Jest regularnie ratrakowana, a sztuczne oświetlenie pozwala na szusowanie nawet po zapadnięciu zmroku.
  4. Pietkiewiczówka – działają tu 2 ośrodki orczykowe oraz dośnieżany i oświetlony stok. Dla najmłodszych przygotowano specjalną taśmę, która umożliwia wjazd na górę. Początkujący mogą skorzystać z pomocy instruktorów. Szczególna oferta została natomiast skierowana do dzieci – w Pietkiewiczówce znajduje się bowiem również przedszkole narciarskie.
  5. Biała Polana – znajdująca się tu trasa ma około 170 m długości. Różnica poziomów wynosi 35 m. Stok jest łagodny, niezatłoczony (wyciąg jest w stanie obsłużyć 500 osób na godzinę) i często ratrakowany. Oświetlenie pozwala na zjazdy do późnych godzin nocnych.

W Szklarskiej Porębie wytyczono też ponad 100 km tras narciarstwa biegowego. Najpopularniejsze znajdują się w rejonie Polany Jakuszyckiej w Górach Izerskich.

Szklarska Poręba – noclegi

Szklarska Poręba ma doskonale rozbudowaną bazę noclegową i restauracyjną. Nocleg można wykupić tu zarówno w luksusowym hotelu, jak i w nieco skromniejszym apartamencie. Apartamenty Szklarska Poręba gwarantują swobodę i prywatność i cieszą się niemałym powodzeniem, dlatego zadbaj o to, by dokonać rezerwacji odpowiednio wcześnie.

Szklarska Poręba to prawdziwy raj dla entuzjastów zimowych szaleństw na stoku. Zadbaj więc o to, by zawczasu wynająć odpowiadający Ci apartament, i ciesz się urlopem!

Kategorie
Rodzina