Idealny uśmiech dzięki koronom pełnoceramicznym

Każdy z nas chce cieszyć się równym i białym uśmiechem. Niestety, bardzo często wygląd naszego uzębienia daleki jest od ideału. Nie zawsze jest to wynik chorób lub zaniedbań. Zawsze jednak możemy zrobić sporo, by nasze zęby prezentowały się doskonale a uśmiech zachęcał. Jednym z rozwiązań są korony pełnoceramiczne. Czym są i w jaki sposób się je stosuje?

Czym są korony pełnoceramiczne?

Korony pełnoceramiczne to nic innego jak rodzaj obudowy korony zęba. Wykonuje się je z wysokiej jakości porcelany, która jest napalana warstwowo. Dzięki temu korony te uzyskują przezierność, przez co prezentują się niezwykle estetycznie. Korony te wykonuje się na nakładanej na ząb czapce z białego cyrkonu lub innego rodzaju tworzywie. Pełnoceramiczne korony są bezpieczne a przy tym wyróżniają się wyjątkową estetykę.

W jakich przypadkach się je stosuje?

Korony to idealne rozwiązanie w przypadku ubytków, których nie udało się estetycznie wypełnić. Pomagają również w przypadku uszkodzeń zębów takich jak wyszczerbienia czy złamania. Sprawdzają się również w przypadku zębów o nieregularnych kształtach, przywracają funkcję zęba po leczeniu kanałowym. Słowem jest to rozwiązanie, dzięki któremu możemy cieszyć się idealnym uśmiechem.

Zalety koron pełnoceramicznych

Korony ceramiczne, w przeciwieństwie do tych wykonanych z innego rodzaju materiałów bardzo wiernie odwzorowują wygląd zęba. Są bowiem nieco przezierne, przez co prezentują się jak naturalne szkliwo. To jednak nie jedyna zaleta tego typu koron. Poza tym, nie powodują alergii oraz ciemnienia tkanek. Słowem, jest to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu uczuleń.

Na co warto uważać?

Decydując się na nałożenie koron ceramicznych musisz pamiętać, że materiał, z jakiego są wykonane nie jest niestety niezniszczalny. Warto więc uważać na twarde pokarmy, które mogłyby spowodować ich pęknięcie. Na szczęście, przypadki takie zdarzają się niezwykle rzadko – nie ma więc powodów do obaw. Poza tym, nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia korony możemy wymienić nakładkę na nową.

Artykuł został opracowany dzięki konsultacji z http://visiodental.pl/

Kategorie
Zdrowie