Jakie buty na jesień będą najlepsze?

Biorąc pod uwagę naszą polską jesień, powinniśmy zdecydować się na buty wodoodporne lub przynajmniej takie, które pozwolą nam na swobodne poruszanie się po skąpanych w szarościach ulicach. Buty na jesień powinny być też ciepłe i przede wszystkim wygodne.

Buty na jesień – sportowe, czy eleganckie?

Decydując się na buty na jesień, powinniśmy się zastanowić, jaki styl dominuje w naszej szafie, aby dobrać obuwie, które najlepiej zwieńczy je na co dzień. Buty na jesień dostępne w sklepach oferowane są w tak dużej ilości opcji, że naprawdę trudno byłoby nie znaleźć nic dla siebie. Zaletą jesiennego obuwia jest nie tylko jednak ich wygląd, ale również to, że oferują nam komfort oraz ciepło, którego buty letnie nie byłyby w stanie nam zapewnić. Dobrze dopasowane obuwie tego typu spełni wszelkie wymagania pogodowe. Warto, żeby wpasowało się także w nasz gust.

Sportowe buty na jesień to oferowane na płaskim obcasie modele, które wyglądają dosyć charakterystycznie. Zwykle wysokość cholewki kończy się przy kostce, a gruba podeszwa podkreślona jest antypoślizogwym, wyraźnym bieżnikiem, który nie tylko zapewnia stabilność, ale też świetny wygląd. Tego rodzaju buty, które reprezentują sobą raczej styl luźniejszy, będą doskonale pasować do jeansów, chociaż dobranie do nich sukienki I grubych rajstop też będzie dobrym pomysłem. Mimo że jesienne, to mogą zawierać przyjemne wykończenie z jasnego kożuszka, przez co nabierają jeszcze konkretniejszego charakteru. Eleganckie buty na jesień to wersja na grubym, wygodnym obcasie. Botki jesienne będą posiadać średniej grubości podeszwę, która nie zabierze ogólnemu zarysowi buta elegancji, a jedynie pogłębi ich smukłość. Antypoślizgowa podeszwa będzie ich dodatkowym atutem.

Buty na jesień – kiedy kupować?

Złotą zasadą oszczędności jest kupowanie potrzebnych rzeczy wtedy, kiedy sezon na nie właśnie się kończy. Wtedy półki w naszych ulubionych sklepach uginają się pod ciężarem promocji, która doskonale przemawia do każdej osoby, która poszukuje butów na jesień. Kiedy znajdziemy już nasze wyjątkowe buty na jesień warto, abyśmy – przed zakupem w tej niezwykle niskiej cenie – je chociaż zmierzyli. Może się okazać, że początkowa miłość do konkretnego modelu skończy się przykrym doświadczeniem obtarcia lub kompletnie nietrafionego rozmiaru.

Zakup obuwia jesiennego powinien się również odbywać ze świadomością, że nie będziemy go nosić na gołą stopę. Zabranie więc na zakupy grubych skarpetek jest więc strzałem w dziesiątkę, który pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo nerwów w późniejszym czasie, kiedy to mogłoby się okazać, że nasze idealne buty są kompletnie bezużyteczne w momencie, kiedy nasza polska jesień puka do drzwi.

Dobrze, zanurzmy się w promocjach, ale pamiętajmy, aby nasze buty:

• były wygodne,
• były odrobinę większe niż w przypadku zakładania ich na cienkie rajstopy,
• posiadały wodoodporną cholewkę lub dobrej jakości materiał zewnętrzny możliwy do zaimpregnowania.

Pozostaje wybrać się na zakupy i złowić coś, co zostanie z nami na dłużej.

Kategorie
Poradniki