Siedząca praca to zabójstwo dla naszego zdrowia – warto zadbać o odpowiednią dawkę ruchu i odpowiednie odżywianie.

W dzisiejszych czasach większość z nas prowadzi siedzący tryb życia. Pracujemy za biurkami a po powrocie do domu… zasiadamy na kanapie. Co więcej, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej idzie w parze z nieregularnym jedzeniem posiłków, których skład daleki jest od zasad zdrowego żywienia. Na konsekwencje nie trzeba długo czekać. Coraz większa liczba Polaków zmaga się z cukrzycą, otyłością czy problemami z kręgosłupem. Chcesz uniknąć takich problemów? Zacznij się ruszać.

Codzienny spacer

 

Jeśli na co dzień nie uprawiasz żadnych sportów a do tego prowadzisz siedzący tryb życia warto zacząć zmiany metodą małych kroków. Na początku wystarczy, że zamienisz autobus lub samochód na rower lub spacery pieszo. Nawet taka aktywność fizyczna będzie miała zbawienny wpływ na twój organizm.

Trening nie musi być forsujący

 

Dbanie o aktywność fizyczną wcale nie musi oznaczać męczących treningów. Wprost przeciwnie, by polubić ruch zacznij robić to co lubisz. Możliwości jest naprawdę sporo – taniec, pływanie, jazda na rowerze czy nawet spacery. Ważne, aby się ruszać. Zastanów się więc jaka aktywność sprawia ci przyjemność i zajmuj sie nią tak często jak to tylko możliwe.

Dlaczego warto?

 

Ruszając się dotleniasz organizm, przez co masz więcej energii. Twoje ciało odzyskuje prawidłową pozycję, kręgosłup przestaje boleć i znikają częste u osób siedzących obrzęki nóg. Do tego spalasz kalorie, możesz więc zauważyć spadek wagi. Co więcej, ruch na świeżym powietrzu pomaga organizmowi wytworzyć witaminę D.

 

Połącz ćwiczenia ze zdrową dietą

 

Jeśli chcesz w pełni zadbać o swoje zdrowie połącz ruch ze zdrowym odżywianiem. Zmiana nawyków żywieniowych nie musi wcale być trudna. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy dobrego dietetyka, który podpowie ci na co warto zwrócić uwagę. Cenne informacje znajdziesz na www.dietetyka.alsand.eu.

Podsumowując, zmiana nawyków i wprowadzenie ruchu w swoje codzienne życie wcale nie musi być okupione ciężką pracą. Odpowiednie podejście, wybór aktywności, które lubisz i wsparcie innych osób to gwarancja sukcesu i szybkiej poprawy samopoczucia.

Kategorie
Poradniki