Cellulaze – nr 1 w leczeniu cellulitu!

Cellulit jest powszechnym problemem, który dotyka znaczną część kobiet. Potrafi być źródłem kompleksów i złego samopoczucia wywołanego niezadowoleniem z własnego wyglądu. Cellulit jest zjawiskiem, z którym trudno walczyć, szczególnie domowymi sposobami, takimi jak kremy ujędrniające czy peelingi, dlatego skutecznym rozwiązaniem, proponowanym przez lekarzy są różnorodne zabiegi medyczne i kosmetologiczne wykonywane w celu ujędrnienia i poprawienia napięcia skóry.

Czym jest cellulit i jakie są przyczyny jego występowania?

Cellulit, a właściwie panikulopatia obrzękowa, włóknista lub mieszana, to przewlekła choroba polegająca na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Objawia się nierównościami skóry w postaci guzków i zgrubień oraz przebarwieniami określanymi jako tzw. “skórka pomarańczowa”. Wyróżnia się dwie odmiany cellulitu: cellulit wodny (twardy) oraz cellulit miękki (tłuszczowy). Przyczyny występowania cellulitu to:

  • wiotkość skóry;
  • obrzęki tkanki tłuszczowej;
  • pojawianie się zmian włóknistych w tkance podskórnej.

Za powstawanie cellulitu odpowiedzialnych jest wiele czynników, związanych głównie z procesami starzenia zachodzącymi w organizmie, ze zmianami w gospodarce hormonalnej, a także z niską aktywnością fizyczną i nieodpowiednią dietą.

Zapytaliśmy ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, jak skutecznie poradzić sobie z cellulitem. Jak udało nam się dowiedzieć, istnieje szereg zabiegów polecanych w walce z tą uciążliwą chorobą, które polegają na poprawie mikrokrążenia, lipolizie i odbudowie skóry, a są to między innymi liposukcja infradźwiękowa N.I.L., lipoliza iniekcyjna, mezoterapia, termolifting, ultradźwięki i inne. Jednakże za numer 1 wśród skutecznych metod redukujących “skórkę pomarańczową” uważa się przede wszystkim innowacyjny endolaser Cellulaze, stworzony przez amerykańską firmę Cynosure.

Cellulaze – na czym polega zabieg?

Cellulaze to najnowszej generacji endolaser, który niweluje każdy rodzaj cellulitu w różnym stadium rozwoju choroby. Wykorzystuje promieniowanie w technologii Sidelase 3D i emituje falę o długości 1440 nm, co jest niezwykle skuteczne w walce z nierównościami tkanki tłuszczowej. Dzięki temu światło lasera precyzyjnie kieruje się do źródeł występowania “skórki pomarańczowej”. Zabieg przeprowadzany jest poprzez mikronacięcie w skórze, gdzie wprowadza się cienki światłowód. Endolaser przecina przegrody łącznotkankowe, widocznie wyrównuje grudki tłuszczu i je upłynnia, a także podgrzewa skórę, stymulując produkcję kolagenu. Warto nadmienić, że jest to bezpieczny zabieg, ponieważ jest zaopatrzony także w systemy SmartSense i ThermoGuide, które kontrolują działanie głowicy endolasera i zapobiegają ewentualnemu oparzeniu.

Czas całego zabiegu, zależnie od stopnia zaawansowania choroby oraz jej rozległości, trwa od jednej do dwóch godzin i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu konieczna jest kilkugodzinna obserwacja w klinice. Powrót do codziennych aktywności jest możliwy już po kilku dniach.

Jakie są efekty działania endolasera Cellulaze?

Efekty zabiegu Cellulaze to przede wszystkim likwidacja uwypukleń, obkurczenie i ujędrnienie zwiotczałej skóry oraz wygładzenie jej zgrubień. Uwypuklenia są stanowczo mniej widoczne od razu po zabiegu, jednakże w pełni zadowalające rezultaty pojawiają się po około trzech miesiącach. To czas potrzebny na proces neokolagenogenezy, czyli wyodrębnienia i dojrzewania włókien nowego kolagenu, który ma wpływ na gęstość i elastyczność skóry. Zabieg laserem Cellulaze jest jednorazowy, a jego trwałe efekty zależne są od dodatkowej terapii podtrzymującej. Podczas zabiegu redukuje się jedynie objawy cellulitu, a nie jego przyczynę. Żeby skutecznie pozbyć się choroby, należy przestrzegać odpowiedniej diety oraz wdrożyć do codzienności umiarkowany wysiłek fizyczny. Istotne jest również przyjmowanie stosownych produktów do stosowania miejscowego oraz suplementów.

Jeżeli oprócz cellulitu, cierpisz na nadmiar tkanki tłuszczowej, specjaliści zalecają łączenie zabiegu endolaserem Cellulaze z na przykład liposukcją infradźwiękową N.I.L. lub zabiegiem wykorzystującym technologię HIFU – Scizer.

Więcej o leczeniu cellulitu i zabiegu Cellulaze znajduje się na stronie internetowej Bieńkowscy Clinic. O szczegółowe informacje pytaj również w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Kategorie
Zdrowie