Czym jest Liść Damiana?

Liść Damiana jest rośliną o której istnieniu niewiele się mówi, mimo iż posiada ona niezwykłe właściwości. Od dawna wykorzystywana jest w ziołolecznictwie, ze względu na swoje właściwości. Czym tak właściwie jest Liść Damiana i kiedy warto go stosować?

Liść Damiana to roślina tropikalna z gatunku męczennicowatych. Naturalnie występuje w Ameryce Północnej oraz w Ameryce Centralnej. Ma postać krzewu posiadającego żółte kwiaty. W ziołolecznictwie wykorzystuje się suszone pędy i liście. Właściwości tej rośliny znane są od starożytności – jest szczególnie pomocna w leczeniu kobiecych dolegliwości związanych z płodnością, problemami z układem moczowym oraz z bolesnym miesiączkowaniem.

Jak spożywać Liść Damiana

Liść Damiana należy spożywać w postaci herbatek z zioła. Zazwyczaj wystarczy 1-2 łyżeczki zmielonych liści zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą i odstawić na dziesięć minut. Zioła zaparzamy przykryte np. talerzykiem. Nie należy spożywać więcej niż trzech szklanek naparu dziennie.

Naparu z Liści Damiana nie powinny spożywać kobiety w ciąży oraz małe dzieci.

Działanie Liści Damiana – poprawa płodności

Liście Damiana polecane są osobom, które starają się o potomka. Jest on bardzo pomocny ze względu na dobroczynny wpływ na ukrwienie narządów płciowych, wpływa pozytywnie na libido i opóźnia ejakulat. Jedną z jego zalet jest to, że stabilizuje gospodarkę hormonalną u kobiet, co ma bezpośredni wpływ na planowanie macierzyństwa. Jeżeli planujesz zostać mamą, odwiedź stronę plodnosc.pl i dowiedz się, jaki wpływ ma dieta oraz zioła na płodność.

Inne właściwości zdrowotne

Regularne spożywanie Liści Damiana odtruwa organizm, poprawia koncentrację, wspomaga proces oczyszczania się organizmu z toksyn, a także obniża poziom cukru we krwi. Liść Damiana świetnie sprawdzi się także jako element wspomagający walkę z infekcją górnych dróg oddechowych – pomaga w walce z uporczywym kaszlem.

Kategorie
Zdrowie