Depilacja laserowa

Kobiety od zawsze dążą do pięknego i zachwycającego wyglądu. Przeróżne metody im w tym pomagały. W obecnych czasach mamy komfort korzystania z gabinetów kosmetycznych. Nie dość, że nie musimy same się trudzić z wykonaniem zabiegów. To na dodatek czas spędzony w salonie kosmetycznym to relaks i chwila odpoczynku. Zwłaszcza,że kobiety są zabiegane i brakuje im czasu na codzienną pielęgnację.

W usunięciu niechcianych włosków pomoże nam depilacja laserowa, która cieszy się coraz większym uznaniem. Nie bez powodu, bo pozwala cieszyć się gładką skórą na bardzo długo.

Przebieg laserowego usuwania owłosienia

Zabieg powinien być poprzedzony konsultacją. Przeprowadzany jest wywiad z pacjentem w celu wyeliminowaniu przeciwwskazań, oceniany jest stan skóry i jej typ. Następnie przeprowadzana jest próba laserowa. Jeśli wypadnie pozytywnie przeprowadzany jest zabieg.

Wybrane partie skóry naświetlane są małą wiązką światła. Dla osób bardziej wrażliwych proponuje się posmarowanie żelem znieczulającym lub chłodzącym. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Ale to naturalna reakcja na prawidłowo wykonany zabieg. Samoistnie znika w ciągu kilku godzin lub kilku dni. W tym czasie należy stosować delikatne kosmetyki, nie na bazie alkoholu czy spirytusu. Raczej zaleca stosowanie się łagodzących kremów i maści (np. alantan).

Ponadto należy unikać opalania i osłaniać skórę przed promieniami słonecznymi. Nie wolno korzystać z basenu, sauny i gorących kąpieli. Przez 2 tygodnie nie można robić zabiegów złuszczających i peelingów. Pomiędzy kolejnymi zabiegami można golić włoski za pomocą maszynki, ale nie należy stosować depilatorów.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacji laserowej nie wolno stosować podczas laktacji i ciąży. Inne przeciwwskazania to: opryszczka, łuszczyca, bielactwo, choroby nowotworowe, rozrusznik serca i epilepsja. Osoby, które mają stany zapalne skóry, otwarte rany lub zaburzenia krzepnięcia krwi nie mogą przystąpić do depilacji laserowej.

Więcej artykułów o podobnej tematyce można przeczytać pod adresami:

Kategorie
Uroda