Laser diodowy a IPL

Kobiety lubią czuć się zadbane i piękne. Stosują liczne zabiegi. Jednym jest depilacja laserowa. Możemy spotkać się z depilacją laserem diodowym lub IPL. Czym różnią się te dwie metody usuwania zbędnego owłosienia?

Laser diodowy

Działanie lasera diodowego polega na emitowaniu fal o tej samej długości. Działają one bezpośrednio na włos i jego barwnik, dzięki czemu nie szkodzą skórze wokół niego. Zabieg ten pozwala skutecznie pozbyć się owłosienia. Dla osiągnięcia zadowalających efektów należy wykonać serię zabiegów. Zaleca się powtórzyć depilację od 4 do 8 razy. Pomiędzy zabiegami należy zachować przerwy 1-1,5 miesiąca.

Depilacja laserem diodowym jest w pełni bezpieczny i pozawala na długo cieszyć się gładką skórą. Jak do każdego zabiegu są przeciwwskazania: choroby skóry, cukrzyca, ciąża, skłonność do przebarwień, uszkodzona skóra w miejscu do depilacji oraz peeling chemiczny lub mechaniczny skóry na miesiąc przed zabiegiem.

Depilację laserem diodowym wykonuje się wyłącznie w gabinetach przez przeszkolony personel. Dlatego to w pełni profesjonalny i bezpieczny zabieg.

IPL

IPL ( Intense Pulsed Light ) to impulsowe źródło światła. Laser IPL wytwarza wiązkę promieni świetlnych, które mają różną długość i są rozproszone. Dzięki temu promienie docierają do różnych warstw skóry i działają kompleksowo. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być epilepsja u pacjenta.

Zabiegi IPL są bezpieczne i nieinwazyjne. Jednak ważne żeby udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego z wykwalifikowaną kadrą – taki jak znajdziemy na https://depilacja-laserowa.wroclaw.pl. Wtedy będziemy mieć pewność, że zabieg będzie udany.

Przed przystąpieniem do zabiegu ważne, aby skóra była dokładnie oczyszczona. Bezpośrednio przed depilacją należy skrócić włoski na 1mm, ale nie stosować depilacji woskiem itp. 3-4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania oraz stosowania samoopalaczy. A minimum miesiąc przed zabiegiem trzeba odstawić picie ziół, tj. nagietek, dziurawiec lub rumianek. Trzeba także wstrzymać się z korzystania z basenu czy sauny i chronić skórę przed promieniami słonecznymi.

Kategorie
Uroda