Jakie zabawki sprawdzą się w przypadku szczeniaka?

Szczeniak wprowadza do każdego domu mnóstwo uśmiechu i radości. Te małe, pocieszne czworonogi potrafią bardzo szybko skraść serca wszystkich domowników. W zmian jednak powinniśmy jednak odpowiednio o nie zadbać. Oprócz tradycyjnych zabiegów pielęgnacyjnych i dobrze dobranej diety, istotna jest także… zabawa.

Przytulanki

Okazuje się, że młode pieski bardzo potrzebują bliskości. Wielu właścicieli nie zgadza się na to, by szczeniak spał z nimi w jednym łóżku, warto więc zapewnić mu zabawki do przytulania. Na legowisku możemy położyć kocyk i pluszaka. Dzięki temu będzie on czuł się bezpieczniej. Niektóre z akcesoriów pozwalają na podgrzanie. To także doskonały pomysł, by szczeniak spokojnie przespał noc.

Zamiast kapci

Nie od dziś wiadomo, że psiaki uwielbiają podgryzanie. Najczęściej wybór pada na nasze meble i kapcie. Aby unikać takich sytuacji dobrze jest wyposażyć się we wszelkiego rodzaju gryzaki. Na początek wybierajmy te miękkie, gdy pies będzie starszy możemy wybrać nieco twardsze akcesoria.

Kto silniejszy?

Przeciąganie to jedna z ulubionych zabaw psów w każdym wieku. Już szczeniaki wykazują ogromne zainteresowanie tą grą. Warto kupić sznur, który będzie świetnym uzupełnieniem wspólnych zabaw. Wbrew niektórym opiniom, przeciąganie nie wzbudza w psach agresji, jest to całkowicie prawidłowe zachowanie.

Aport!

To zdecydowanie najpopularniejsza zabawa z czworonogiem. Psy są zachwycone gdy mają okazję przynieść nam rzuconą piłkę czy frisbee. Na stronie maxandmrau.pl znajdziemy mnóstwo akcesoriów, które zadowolą pieska. Możemy wybrać różnokolorowe piłki, zabawki z wypustkami czy kauczukowe kości. Starajmy się dobrać odpowiednią wielkość zabawki, by pies nie miał problemu z jej przeniesieniem.

Psy, niezależnie od wieku uwielbiają spędzać czas ze swoim właścicielem. Sprawia im to wiele radości i pozwala spożytkować energię. Wspólna zabawa to doskonały pomysł. Dzięki licznym akcesoriom, dostępnym na rynku zoologicznym szybko znajdziemy zabawki dostosowane do charakteru i wielkości naszego pupila.

Kategorie
Poradniki