Łysiejesz? Zafunduj sobie przeszczep włosów! Sprawdź, jak wygląda on w praktyce.

Łysienie to dla wielu współczesnych mężczyzn wstydliwy temat oraz problem. Na szczęście coraz więcej klinik oferuje przeszczep włosów, dzięki czemu można odzyskać, choć część utraconej czupryny. Jeśli rozważasz wykonanie tego zabiegu – sprawdź, z czym on się wiąże, jak się do niego przygotować oraz jakie uzyskasz efekty.

Dlaczego łysiejemy i komu wypadają włosy?

Łysienie to problem, który dotyka aż 40% Polaków, i w większości przypadków są to mężczyźni – znajdujemy się w top 10 najbardziej łysiejących narodów na świecie. Wypadanie włosów tyczy się przede wszystkim mężczyzn po 50 roku życia, aczkolwiek jego objawy widoczne są nieraz u znacznie młodszych osób. Nie każdy z nas łysieje jednak do ostatniego włoska – znacznie częstszym widokiem są tak zwane zakola. Jest to przede wszystkim problem genetyczny, aczkolwiek wypadanie włosów może być również wynikiem ich złej pielęgnacji, stresu, kiepskiego odżywiania czy innych, zewnętrznych czynników. Jednakże w przypadku tego typu łysienia, jego skutki są odwracalne i można sobie pomóc, chociażby dzięki zabiegom mezoterapii mikroigłowej czy poprzez używanie tak zwanych wcierek do skóry głowy. Inaczej ma się sprawa z łysieniem androgenowym – czyli właśnie genetycznym lub z mechanicznym uszkodzeniem, które pozbawia nas cebulek. Nie jest łatwo oszukać nasz organizm, jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę. Niemniej, coraz więcej klinik medycyny plastycznej czy estetycznej, oferuje zabiegi transplantacji włosów i dla wielu mężczyzn jest to ostatnia deska ratunku.

Przeszczep włosów – garść informacji.

Przeszczep włosów czy też inaczej transplantacja włosów to zabieg, który nie posiada jednej formy wykonania. Co ciekawe – do tej pory najpopularniejszym sposobem była tak zwana metoda STRIP. Polegała ona na wycięciu paska włosów o długości 15 centymetrów z tyłu głowy, a następnie wszczepienie ich w miejsca, w których ich nie posiadamy lub są przerzedzone. Jest to dość czasochłonny zabieg, który może trwać od godziny do nawet pięciu, a aby był skuteczny i przyniósł efekt, trzeba go powtórzyć nawet do czterech razy. Sam przeszczep polega na nacięciu skóry głowy w miejscach łysych, co może pozostawić blizny. Innym sposobem, który do niedawna jeszcze był niezwykle innowacyjny i nowatorski, a obecnie cieszy się coraz większą popularnością, jest metoda FUE. Jest to zabieg rozpoczynający się od ścięcia włosów z tylnej części głowy, a następnie pobrania pojedynczych mieszków za pomocą mikropunchów. Następnie chirurg plastyczny nacina skórę w miejscach przerzedzonych włosów lub ich braku, podobnie jak w metodzie STRIP, aby umieścić tam pobrane uprzednio mieszki włosowe. Jest to zabieg o wiele mniej inwazyjny, wbrew pozorom – co objawia się między innymi brakiem blizn na tylnej części głowy, a jedynie pozostawieniem niewielkich kropeczek, które dość szybko się goją. Nie jest to jednak metoda pozbawiona wad. Transplantacja FUE cechuje się znacznie większym poziomem skomplikowania i czasochłonnością, przez co w ciągu jednego zabiegu można przeszczepić jedynie do 600 graftów (w przypadku STRIP może to być nawet do 3000 graftów). Również jej cena jest o wiele wyższa i zaczyna się zazwyczaj od około 3000 złotych. Nie są to jedyne zabiegi, które polegają na transplantacji włosów. Na rynku spotkać możesz również metodę SAFER czy zagęszczanie włosów implantami NIDO. Wszystko uzależnione jest od poziomu Twojego łysienia, budżetu oraz potrzeb.

A co po przeszczepie? Czyli – czy włosy naprawdę nie wypadają?

Kiedy poznałeś już sposoby i metody na radzenie sobie z łysieniem, a także przebieg transplantacji włosów, na pewno zastanawiasz się, czy jest to skuteczne. Oczywiście, po przeszczepie włosów – możesz oczekiwać ich pojawienia się w miejscach, w których wcześniej nie występowały. Zwłaszcza jeżeli skorzystałeś z oferty dobrej i profesjonalnej kliniki. Dodatkowo transplantacja jest trwała – w przeciwieństwie do kosmetyków na zagęszczenie czupryny, efekt utrzymuje się do końca życia. Jednakże z pewnością po jednym zabiegu nie odzyskasz bujnego owłosienia. Skuteczność jest uzależniona od poziomu umiejętności chirurga plastycznego, podatności Twojego organizmu na taki zabieg, a także sposobu, w jaki będziesz dbać o swoje włosy. Z pewnością nie zakończy się na jednej operacji – jeśli myślisz, że wystarczy Ci jedna wizyta, grubo się pomylisz i szybko rozczarujesz. Pamiętaj też, że po transplantacji warto zainwestować w dobre kosmetyki do włosów, które wspomogą je w zagęszczaniu.

Szukasz kliniki, w której przeprowadzane są zabiegi przeszczepu włosów? Skorzystaj z oferty Nanogen. Po więcej informacji udaj się na stronę: https://www.nanogen.pl/

Kategorie
Uroda