Liposukcja wodna – czyli coś nowego i coś starego

Liposukcja to zabieg stosowany od wielu lat, któremu chętnie poddają się pacjenci gabinetów medycyny estetycznej na całym świecie. A to dzięki temu, że zapewnia on maksymalne bezpieczeństwo, przy spektakularnych efektach, pozwalających na osiągnięcie wymarzonej sylwetki już po jednym zabiegu. Liposukcja brzucha, ud czy innych części ciała dziś to nie problem, a stała oferta salonów piękności. Jednak wraz z postępami w medycynie estetycznej rosną również oczekiwania pacjentów, którzy przy jak największym komforcie chcieliby osiągnąć szybkie i trwałe efekty. Dlatego na rynku pojawiają się nowe metody liposukcji przynoszące różne rezultaty. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się liposukcji wodnej.

Czym jest liposukcja wodna?

Liposukcja ud, brzucha oraz innych partii ciała to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej ostatnich lat. Pacjenci ufają sprawdzonym metodą, ale chętnie przyglądają się również nowością. Co może spodobać im się w liposukcji wodnej? Jedynym na świecie urządzeniem, wykorzystującym metodę roztworu wodnego WAL jest Body Jet, które za pomocą strumienia wody uwalnia komórki tłuszczowe od tkanki łącznej, nie uszkadzając przy tym innych tkanek. Ta innowacyjna metoda pozwala, by tak oddzielone komórki tłuszczowe były następnie usuwane przy pomocy kaniuli z organizmu. To skuteczny sposób na usuwanie organizmu metodą liposukcji wodnej u każdego. Co ciekawe, Body Jet umożliwia także transplantację tak odessanej tkanki tłuszczowej, ponieważ jest ona niemal nieuszkodzona i zachowuje pełną przeżywalność. Powoduje to, że komórki tłuszczowe usunięte metodą liposukcji wodnej Body Jet stanowią najlepszy naturalny materiał wypełniający, mogący zostać wykorzystany do modelowania piersi czy pośladków.

Na czym polega liposukcja wodna?

Zapytaliśmy specjalistów z Centrum DER-MED w Katowicach, którzy na co dzień przeprowadzają zabiegi liposukcji, na czym polega zabieg liposukcji wodnej Body Jet. „Najpierw nasi eksperci znieczulają miejsce, w którym przeprowadzony ma zostać zabieg. Następnie, za pomocą kaniuli, w wybrany obszar ciała podany zostaje specjalny roztwór wody, który ma za zadanie rozluźnienie komórek tłuszczowych. Komórki te zostają odessane wraz z płynem za pomocą tego samego urządzenia oraz kaniuli – podkreślają lekarze z Centrum DER-MED. Co ciekawe, Body Jet podczas odsysania tłuszczu, aplikuje równocześnie do organizmu środki uśmierzające ból, czyniąc zabieg naprawdę komfortowym i niemal bezbolesnym. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że podczas liposukcji wodnej nie zostają uszkodzone sąsiednie tkanki czy naczynia krwionośne.

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, także przy liposukcji wodnej, istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć pacjenta z przeprowadzenia zabiegu. Są to:

 • Nieleczona cukrzyca
 • Nadciśnienie
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Choroby serca
 • Niewydolność wątroby
 • Stany zapalne

Mimo przeciwwskazań, które mają zwiększyć bezpieczeństwo, efekty liposukcji wodnej są naprawdę imponujące. Można wśród nich wymienić:

 • Niższą inwazyjność – w porównaniu do tradycyjnej liposukcji,
 • Możliwość odessania nawet 5 litrów tkanki tłuszczowej na 100 kg masy ciała,
 • Wysoką precyzyjność,
 • Małą bolesność,
 • Krótki okres rekonwalescencji,
 • Możliwość reimplantacji odessanego tłuszczu.

Przed każdym zabiegiem warto udać się na konsultację wstępną, podczas której lekarz oceni możliwość przeprowadzenia liposukcji wodnej oraz omówi z pacjentem oczekiwania i możliwości, jakie może przynieść zastosowanie liposukcji w każdym indywidualnym przypadku. Centrum DER-MED umożliwia szybkie i łatwe rezerwacje na wizyty i zabiegi poprzez swoją stronę internetową.

Kategorie
Uroda