Microblading – czy na pewno warto?

Na pewno każda kobieta słyszała już o microbladingu. Podejrzewamy, że większość Waszych koleżanek skusiła się na ten popularny zabieg, by poprawić wygląd swoich brwi.

Jednak pomimo tego, że microblading jest jednym z największych hitów ostatnich miesięcy, i tak wiele kobiet obawia się tej ingerencji. Jak to dokładnie wygląda? Czym jest ten zabieg i komu jest dedykowany?

Microblading – makijaż permanentny brwi

To sposób na pozbycie się konturówki, maskary czy cieni do brwi. Za pomocą jednego zabiegu twoje brwi będą wyglądać pięknie, niezależnie od pory dnia. Microblading wykonuje się wraz z henną, za pomocą ręcznego urządzenia. Żadna maszynka elektryczna nie jest w stanie poradzić sobie z tym zabiegiem! To właśnie rozróżnia microblading na tle innych podobnych działań upiększających. Tym urządzeniem jest tak zwana rączka, ewentualnie pióro czy pen. Przypomina wyglądem właśnie długopis z jednorazowymi, sterylnymi ostrzami. Dzięki temu kosmetyczka jest w stanie stanąć na wysokości zadania i precyzyjnie pracować przy nadawaniu kształtu brwiom. Komu polecany jest ten zabieg? Kobietom, które mają problem z nieregularnym wzrostem brwi, a także mają bardzo jasne włoski i chcą je koniecznie przyciemnić.

Efekty i pielęgnacja brwi po zabiegu

Makijaż permanentny podkreśla zarys brwi i sprawia, że makijaż wygląda naturalnie. Stają się one grubsze i wyraźne. Po jego wykonaniu przez dłuższy czas można cieszyć się wspaniałym efektem bez potrzeby malowania czy dodatkowej pielęgnacji kosmetykami. Nie oznacza to jednak, że po zabiegu nie musimy interesować się makijażem permanentnym – wręcz przeciwnie.

Po wykonaniu makijażu i odczekaniu trzech tygodni należy powtórzyć zabieg, czyli zrobić korektę, jeżeli ta jest możliwa. Po tym czasie mikroskopijne nacięcia będą w pełni zagojone, a poprawki obejmą kształt brwi. Po pierwszym razie jednak, żeby wszystko dobrze się wygoiło, należy zapoznać się z zasadami pielęgnacji. Przede wszystkim skóry nie wolno trzeć ani moczyć, tym bardziej dotykać. Miejsca objęte makijażem powinno się smarować co 5-6 godzin maścią z alantoiną. Przeszkolona kosmetyczka warszawa poleci najczęściej używane produkty. Nie nakładaj ich palcami! Posłuż się bezpiecznym wacikiem kosmetycznym. Dzięki temu zagwarantujesz sobie prawidłowe gojenie i efekt, który pokochasz od razu.. Przez kilka tygodni podczas gojenia unikaj basenów, natomiast do kilku dni po zabiegu nie używaj mydła w obrębie brwi, może ono podrażnić skórę.

Kategorie
Uroda