Wakacje na cempingu

Wiele miesięcy wypatrywaliśmy ze znajomymi kreatywnego sposobu spędzenia urlopu. Dużo czytaliśmy o przyczepach kempingowych, dlatego też sami zadecydowaliśmy sprawdzić tę metodę wycieczkowania.

Koszt podnajmu samego kempingu to nie tak wysoka suma, biorąc pod uwagę wygodę podróżowania i oszczędzone na noclegach. Dodatkowe używane przyczepy kempingowe nie oznaczają konieczności spania w brudzie i zniszczonego wnętrza. To sprzęt wysokiej jakości, który wolno się zużywa. Ponadto wnętrze i akcesoria kempingowe w takiej przyczepie są wyjątkowo komfortowe. Możemy zlokalizować tam nierzadko komfortowe, wielkie łoża oraz wysokiej klasy osprzęt do pichcenia.

Wycieczka spędzona w przyczepie spędziliśmy na jednym z urokliwych pól dla kempingów w środkowej Chorwacji. Pobyt tam był niedrogi w porównaniu do cen pensjonatów w okolicy. Spotkaliśmy tam wielu przyjaznych podróżujących zauroczonych taką formą urlopowania. Można było dowiedzieć się od nich wiele nt. interesujących miejsc i zabytków, o jakich nie nadmieniają broszury. Dodatkowo zupełna mobilność czy wrażenie wolności, jakie gwarantował nam własny dom na kółkach jest wrażeniem bezkonkurencyjnym.

Przed urlopem powinniśmy również dokładnie sprawdzić stan techniczny auta, my to oczywiście zrobiliśmy. Ładując ekwipunki do kempingu, należy rozlokować je równomiernie. Oczywiście przed rozpoczęciem podróży do wybranej lokalizacji powinno się przestudiować, pod jakim adresem dokładnie będzie nam dane stać przez dłuższy czas. Nie na każdym polu bowiem jest to dozwolone.

Kategorie
Rodzina