Wszystko co warto wiedzieć o kreatynie

becnie bardzo wiele osób na świecie zadaje sobie pytania, które dotyczą kreatyny oraz tego jak powinno się ją stosować. Przede wszystkim zastanawiamy się czy jest bezpieczna i czy ewentualnie mogą się pojawić skutki uboczne ich stosowania. Czy rzeczywiście dzięki niej będzie można zbudować masę mięśniową? Co takiego musimy wiedzieć o kreatynie?

Swoja popularność zyskuje ona dopiero do początku lat 90-tych minionego wieku. Jednak osoby, które zajmują się sportem zaczęły ją stosować już w latach 50-tych minionego wieku. Po co się ją stosuje? Zarówno zawodowcy jak i amatorzy uważają, że kreatyna jest w stanie pomagać nam w wypracowaniu lepszej masy mięśniowej, pozwala uzyskać większa energie, a tym samym lepsze będą efekty wykonywanej na siłowni pracy.

Środek, który miał dawać tak doskonałe rezultaty musiał jednak wzbudzić także sporo wątpliwości między innymi co do tego, czy będzie bezpieczny. Dlatego obecnie możemy słyszeć wiele mitów na temat tego produktu, które jednak często mają mało wspólnego z rzeczywistością. W związku z tym warto przyjrzeć się najczęściej padającym pytaniom.

Jakie są skutki uboczne stosowania kreatyny?

Najważniejszym skutkiem ubocznym, który został wyczerpująco opisany w publikacjach naukowych to oczywiście przyrost masy ciała. Jest to jednak ten efekt, którego każdy będzie oczekiwał, gdy decyduje się na przyjmowanie kreatyny. Oprócz tego jednak zgłaszane są pewne dolegliwości, które będą związane z zastosowaniem kreatyny. Chodzi tutaj między innymi o skurcze mięśni, odwodnienie, problemy żołądkowe czy też podatność na nadwyrężenia mięśni a w niektórych przypadkach pojawia się także możliwość obciążania nerek, dlatego warto takie kwestie przed zastosowaniem kreatyny wziąć pod uwagę te kwestie, które są oznaczane właśnie jako problem skutków ubocznych.

Kategorie
PolecaneZdrowie