Czy warto jeść musli?

Musli stanowi pożywny i zdrowy posiłek, idealny na śniadanie. To przynajmniej można usłyszeć w reklamach telewizyjnych i przeczytać w gazecie. I oczywiście jest to prawda.

Zdrowe musli będzie mieszaniną płatków zbożowych, suszonych owoców, orzechów. Do tego należy oczywiście dolać mleko, dzięki czemu otrzymamy bardzo pożywne śniadanie. Niestety płatki, które znajdziemy na sklepowych półkach dosyć często zawierają niezdrowe dodatki. Jest w nich dużo cukrów, jak i konserwantów. Jeżeli przebywamy akurat na diecie redukcyjnej powinniśmy ich na pewno unikać.

Jak przygotować własną mieszankę musli?

Stworzenie swojej mieszanki nie zajmie dużo czasu. Niemniej jednak dzięki temu będziemy w stu procentach pewni tego, co mamy na własnym talerzu. W naszym musli powinny się znaleźć :

  • płatki zbóż – Im więcej rodzajów płatków zbożowych zmieszany tym lepiej. Płatki zawierają w składzie dużo błonnika pokarmowego, który pobudzi perystaltykę jelit. Ponadto są bogate w witaminy z grupy B, magnez i żelazo,
  • suszone owoce – dzięki nim mieszanka zostanie wzbogacona smakowo. Będzie ona też bardziej słodka. Ponadto owoce zawierają dużo witamin, minerałów, ale są przy tym także kaloryczne, dlatego nie można przesadzić z ich ilością,
  • orzechy i ziarna – oba składniki są pełne witamin i minerałów. Orzechy są bogate również w kwasy tłuszczowe pochodzenia roślinnego.

Jeżeli nie mamy alergii na laktozę, do mieszanki musli możemy dodać także mleko, albo jogurt. Dzięki temu posiłek zostanie wzbogacony w białko, witaminę D i wapń.

Kto powinien jeść musli ?

Musli stanowi idealną propozycję praktycznie dla każdego z nas. Mieszankę bakalii i płatków mogą zjeść nie tylko dzieci i młodzież, ale również zapracowane osoby dorosłe. Mieszanka musli to duży zastrzyk energii, który pomoże nam w dobrym rozpoczęciu dnia.

Jestem na diecie. Mogę jeść musli na śniadanie ?

Oczywiście, że tak. Musli stanowi bogactwo witamin i innych składników odżywczych. Zawarty w nich błonnik pokarmowy przyspieszy pracę jelit. Dzięki temu znacznie szybciej zaznamy uczucia sytości. Najłatwiej rzecz ujmując, błonnik przyspieszy proces odchudzania. Pamiętajmy jednak, aby unikać bardzo dosładzanych płatków, czy oblanych czekoladą, bowiem nasza mieszanka będzie wtedy bardziej kaloryczna.

Kategorie
Zdrowie