Czym powinien charakteryzować się dobry materac?

To na czym śpimy wpływa na komfort naszego snu a tym samym na stan naszego zdrowia oraz codzienne samopoczucie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje dobrej jakości materacy, które pozwolą im spać wygodnie i zdrowo. Niestety, często nie wiemy czym powinny się charakteryzować właśnie takie materace co sprawia, że ulegamy marketingowym sztuczkom. Sprawdźmy więc jakie cechy powinien mieć dobry materac.

Dobra, sprawdzona marka

Nikt z nas nie lubi przepłacać, dlatego też często dajemy się skusić niskim cenom i materacom dostępnym “w promocji”. Warto jednak podejmować decyzje zakupowe z głową. Kupując materac nieznanej firmy, oferującej zaskakująco niskie ceny możemy narazić się na złą jakość materiałów. Bardzo często bowiem zdarza się tak, że tanie materace szybko odkształcają się szkodząc naszemu zdrowiu. O wiele lepiej więc postawić na znanych i sprawdzonych producentów takich jak marka PerDormire. Znany i ceniony producent materacy to nie tylko wyższa jakość materiałów, jakie zostały wykorzystane w procesie produkcji, ale również solidne wykonanie. Wreszcie to także nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym materac jest jeszcze bardziej komfortowy i wygodny. Sprawdźmy więc co oferują nowoczesne materace znanych marek.

Idealne dopasowanie do ciała

Jedną z najważniejszych cech dobrego materaca jest idealne dopasowanie się do ciała osoby, która na nim leży. Tylko wtedy jest on bowiem w stanie zapewnić kręgosłupowi odpowiednie podparcie. Warto więc stawiać na materace, które posiadają kilka stref twardości takich jak materac New Memory SalonSnu.pl/Materac-New-Memory, który posiada aż 7 stref o różnej twardości, lub te, które posiadają specjalną piankę, która reaguje na temperaturę naszego ciała dopasowując się do jego kształtu. Dzięki temu zapewnimy sobie bowiem pełnię komfortu i wygody. Podział materaca na strefy sprawia, że nie tylko dba on o prawidłowe ułożenie naszego kręgosłupa, ale również sprzyja prawidłowemu krążeniu. Można więc z powodzeniem stwierdzić, że materac taki to po prostu znacznie zdrowszy sen.

Higiena i czystość

Zdrowy sen to sen w higienicznych warunkach. Dlatego też wybierając materac do swojej sypialni sprawdź czy jest on wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które powstrzymują rozwój bakterii, odprowadzają pot czy chronią przed gromadzeniem kurzu. Mogą to być specjalistyczne tkaniny; pianki takie jak Clima Fresh SalonSnu.pl/Materac-Infinity-Fresh– które odprowadzają ciepło lub zdejmowane pokrowce. Co więcej, wysokiej jakości pokrowce coraz częściej mają w swoim składzie węgiel oraz srebro, dzięki czemu działają antystatycznie oraz antybakteryjnie. To doskonała wiadomość szczególnie dla tych osób, które zmagają się z alergiami na kurz czy roztocza. Co równie ważne, nowoczesne pokrowce, o których mówimy są przyjemne w dotyku, nie rozciągają się i nie odkształcają. Z powodzeniem sprawdzą się więc przez wiele lat użytkowania materaca.

Jeśli poszukujesz materaca, który spełniać będzie wszystkie te oczekiwania koniecznie obejrzyj poniższy film. Dzięki niemu dowiesz się, gdzie znajdziesz to czego potrzebujesz, by spać zdrowo i wygodnie.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=bQyYISfnZH4

Kategorie
Poradniki