Hirudoterapia czyli naturalna i skuteczna metoda leczenia

Hirudoterapia to fachowa nazwa znanej od wieków metody leczenia, jaką jest terapia polegająca na przystawianiu do ciała pacjenta pijawek. Warto wiedzieć, dlaczego jest to tak popularne rozwiązanie.

Leczenie pijawkami jest obecne w naszej kulturze od setek lat, a mimo to wciąż pojawiają się dookoła niego liczne kontrowersje. Niektórym wydaje się, że to terapia z pogranicza naturopatii i medycyny ludowej, a tymczasem może mieć zastosowanie również w medycynie tradycyjnej. Nie jest prawdą, że hirudoterapia to metoda leczenia, która opiera się tylko na wysysaniu z ciała pacjenta krwi, czyli jej upuszczaniu. Tak naprawdę pojedyncza pijawka wysysa bardzo mało, bo maksymalnie 15 ml krwi naraz. Działanie terapeutyczne, o którym można więcej przeczytać na stronie Abros, opiera się na nieco innych czynnikach.

Hirudoterapia – metoda leczenia

Pijawki podczas ukąszenia wydzielają destabilazę, która pobudza tkanki, a także gialuronidazę, dzięki której lecznicze substancje mogą łatwo przedostać się do organizmu. Warto wspomnieć też o histaminie, która wpływa na krzepliwość krwi, a przez to może leczyć m.in. żylaki czy miażdżycę. To dzięki niej pijawki są polecane na wiele schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Inną korzystną substancją jest kolagenaza, która dobrze wpływa na zawarte w skórze włókna kolagenu. Dlatego pijawki to też dobry sposób na cellulitis.

Osoby cierpiące na zakrzepicę, ale też żylaki czy bóle głowy mogą odczuć więc spore korzyści z hirudoterapii. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: http://pijawki.abros.pl/hirudoterapia-metoda-leczenia/ Po serii zabiegów zmniejszą się też objawy żylaków – hirudoterapia to metoda leczenia o wiele bardziej skuteczna, niż kremy z wyciągiem z kasztanowca czy witaminą K i dużo tańsza niż kosztowne operacje. Terapeutyczne działanie zawartych w ślinie pijawek substancji jest wzmocnione działaniem składników pomocniczych, które transportują resztę do wnętrza organizmu i sprzyjają dobremu wchłanianiu. To dlatego terapia pijawkami jest naturalna, a przy tym jeszcze długo nie da się jej w żaden sposób zastąpć.

Kategorie
Zdrowie