Prezerwatywa i co dalej, czyli rzecz o męskiej antykoncepcji

Każdy, kto nie planuje rodzicielstwa wie doskonale, że dbanie o zabezpieczenie to obowiązek nie tylko kobiety, ale również mężczyzny. Mimo to, wiele pań przejmuje na siebie dbanie o antykoncepcję. Wynika to nie tylko z faktu, że to kobiety ponoszą większe obciążenie związane z ciążą i porodem, ale również z faktu szerszego dostępu do różnego rodzaju środków antykoncepcyjnych. Przybliżmy więc jak to wygląda w przypadku mężczyzn? W jaki sposób mogą się zabezpieczać?

Prezerwatywy – wciąż najbardziej popularne

Kiedy mówimy o antykoncepcji, która może być stosowana przez panów na myśl przychodzą nam przede wszystkim prezerwatywy. Nie ma w tym nic dziwnego – prezerwatywy to wciąż najbardziej popularne zabezpieczenie, które ma wiele zalet. Jest tanie, łatwo dostępne a przy tym chroni zarówno przed zapłodnieniem, jak i przed chorobami.

Wazektomia – idealne rozwiązanie dla panów, którzy nie chcą mieć dzieci

Wiele par nie chce mieć dzieci i nie rozważają ich posiadania w przyszłości. W takiej sytuacji mężczyzna może zdecydować się na zabieg wazektomii czyli przecięcia nasieniowodów. To niezwykle skuteczna metoda antykoncepcji, której skutki mogą być trudne do odwrócenia. Niemniej jednak, zabieg ten nie ma negatywnego wpływu na zdrowie mężczyzny.

Prace nad antykoncepcją hormonalną trwają

Nie da się ukryć, że kobiety mają dostęp do tabletek antykoncepcyjnych już od co najmniej kilkudziesięciu lat. Dlaczego mężczyźni nie mają takiej możliwości? To proste – prace nad stworzeniem antykoncepcji hormonalnej, która nie miałaby negatywnego wpływu na zdrowie mężczyzny wciąż trwają. Na stworzenie takiego środka przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Podsumowując, decydując się na uprawianie seksu zarówno kobiety, jak i mężczyźni są zobowiązani o dbanie o antykoncepcję. Faktem jest, że liczba środków, z których mogą korzystać mężczyźni jest mocno ograniczona. Mimo wszystko, warto dbać o to, by wybrany sposób zabezpieczenia się nie był obciążający dla kobiety i jej zdrowia.

Artykuł został opracowany dzięki zasięgnięciu opinii z http://aborcja.cz.

Kategorie
Zdrowie