Wady i zalety paznokci hybrydowych

Alternatywą dla paznokci akrylowych i żelowych jest bardzo modne w ostatnim czasie wykonywanie paznokci hybrydowych, które pozwalają cieszyć się schludnie i zdrowo wyglądającymi paznokciami przez długi czas. Lakier hybrydowy charakteryzuje się przede wszystkim dużą trwałością oraz głębią barw. Wybierając manicure hybrydowy zapewniamy naszym dłonią doskonałą estetykę i sprawiamy, że nasze dłonie sprawiają wrażenie zadbanych i dopieszczonych w każdym calu. Czy jednak hybrydy warto robić? Jakie są ich wady i zalety? Zaraz odpowiemy sobie na to pytanie:

Kilka zalet

Naturalność

Lakiery hybrydowe wyglądają przede wszystkim naturalnie, czego nie można powiedzieć o lakierach akrylowych czy żelowych. Prezentują się świetnie na paznokciach długich, jak i nieco krótszych, a ich kształt nie ma tutaj większego znaczenia.

Wysoka trwałość

Kolejnym plusem wyboru tych właśnie lakierów jest ich trwałość. Wybierając lakier hybrydowy skończysz malować swoje paznokcie zwykłym lakierem, co drugi czy trzeci dzień za każdym razem poprawiając odbryzgi, które pojawiają się podczas nawet najprostszych prac w domu. Hybryda utrzyma się na paznokciach, bez względu na to, co robimy, więc nie będziesz musiała martwić się o manicure wykonując wszelkie czynności w swoim domu.

Różne efekty i wzory

Efekty tafli na paznokciu, różnego rodzaju wzory czy dodatki to swego rodzaju wizytówka hybryd. Po nałożeniu lakieru bazowego możliwe jest nakładanie kolejnych warstw, które stworzą różnego rodzaju animacje i wzory. Jest to dodatkowy atut, który pozwoli na to, aby paznokcie były ozdobą twoich dłoni. Delikatny połysk, efekt tafli, czy brokat to najczęściej wybierane propozycje.

A teraz wady

Niestety nie zawsze jest tak pięknie, jak można by sądzić. Również lakiery hybrydowe mają swoje wady. Postaram się przytoczyć te najpopularniejsze, które zostawią nas w pewnym zadumaniu. Będziemy starać się zadać sobie pytanie, czy warto wybrać lakiery hybrydowe?

Cena

Zmora dzisiejszych czasów, jeśli chodzi o produkty różnego rodzaju. Tak samo jest w przypadku lakierów hybrydowych. Niestety w profesjonalnym salonie trzeba zapłacić minimum 40 złotych za wykonanie takiego manicure. Jednak każdy kij ma dwa końce, ponieważ można zainwestować w własny zestaw do wykonywania, który po kilku razach może zwrócić wydane pieniądze.

Ciągła inwestycja

Jednak kupując własny zestaw musimy myśleć przyszłościowo. Niestety w tym przypadku nie jest kolorowo. Piękny kolor i zwrot kosztów za chodzenie do kosmetyczki nie zwróci nam pieniędzy za ciągłą wymianę cleaner’a, który bardzo często się kończy, czy też regularne dokupowanie bazy i topu.

Zdrowie

Niestety istnieje możliwość, że paznokcie, które często poddawane są lakierowaniu hybrydowemu ulegają zniszczeniu. Chodzi tutaj przede wszystkim, o uszkodzenie płytki paznokcia. Kolejna sprawa to zrywanie lakieru na siłę, czego także nie warto robić ze względów zdrowotnych. Usuwając w ten sposób hybrydę pozostawimy brzydkie i zniszczone naturalne paznokcie, które będą nieprzyjemną pamiątką po nim.

Znasz już zalety i wady paznokci hybrydowych. Zastanów się teraz mocno, czy chcesz skorzystać z tego sposobu, czy nie. Decyzja jak zawsze należy do Ciebie!

Kategorie
Poradniki