Zespół muzyczny czy DJ? Co wybrać na wesele?

Przyjęcie weselne to niezwykle ważna impreza, podczas której dzielimy się swoją radością z przyjaciółmi i bliskimi. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Aby było to możliwe musimy zatroszczyć się o odpowiednią oprawę muzyczną.
Do wyboru mamy skorzystanie z usług zespołu weselnego lub DJa. Co warto wybrać? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Zalety zespołu

Tradycjonaliści nie wyobrażają sobie innej oprawy muzycznej niż ta, która zaoferować może nam zespół muzyczny. Wychodzą z założenia, że tylko muzyka grana na żywo jest w stanie zachęcić gości do zabawy. Faktycznie, zespoły bardzo często doskonale radzą sobie z animowaniem gości, co więcej, piosenki w ich własnych aranżacjach często brzmią nieco inaczej niż oryginały, dzięki czemu nie czujemy się, jakbyśmy bawili się “przy radiu”. Zespół weselny dodaje też klimatu. Nie da się bowiem ukryć, że większość z nas nie ma możliwości obcować z muzyką graną na żywo każdego dnia.

Dlaczego warto skorzystać z usług DJa?

Mimo to, coraz większa liczba młodych par decyduje się na to co może zaoferować im dobry DJ na wesele. Śląsk jest regionem, w którym możemy znaleźć wiele osób świadczących takie usługi, co więcej, cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego? Przede wszystkim DJ puszcza piosenki grane w oryginalne, dzięki czemu mamy pewność, że będą brzmiały dobrze, dokładnie tak jak je znamy. Nie bez znaczenie jest również fakt, że DJ często troszczy się również o oprawę wizualną, dzięki czemu sala weselna może prezentować się znacznie bardziej zjawiskowo. Poza tym dobry DJ również doskonale poradzi sobie z animowaniem gości, dzięki czemu będą bawić się doskonale.

Kwestia ceny

Organizacja wesela nie należy do najtańszych. Nic więc dziwnego, że poszukujemy oszczędności. W tym przypadku skorzystanie z usług DJa wydaje się być atrakcyjniejszą propozycją. Są one bowiem tańsze nawet o kilkanaście – kilkadziesiąt procent. Co równie ważne, szczególnie w przypadku niewielkich, kameralnych sal – djka zajmuje znacznie mniej miejsca, niż potrzebuje go zespół grający na żywo.

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi

Jak widać, zarówno zespół muzyczny, jak i DJ mogą zaoferować nam odpowiednią oprawę muzyczną, dzięki której wszyscy goście będą bawić się doskonale. Tak więc trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, które rozwiązanie warto wybrać. Jedno jest pewne, nie warto od razu odrzucać możliwości, które daje nam DJ na wesele. Śląsk pełen jest bowiem młodych, utalentowanych muzyków, którzy z pewnością staną na wysokości zadania.

Kategorie
Poradniki