Znaczenie dodatków w damskiej stylizacji

Nie wszystkie kobiety lubią obwieszać się biżuterią. A jednak przynajmniej kilka tego rodzaju dodatków warto mieć w swojej garderobie.

Dotyczy to zresztą nie tylko biżuterii, ale również torebek, butów czy szali. Z pomocą jednego dobrze dobranego dodatku można bowiem zupełnie odmienić stylizację. Dodać jej charakteru i wyróżnić się w tłumie.

Dodatki o zasadniczym znaczeniu

Wśród dodatków noszonych na co dzień dominują torebki damskie. Wciąż niejedna pani dopasowuje je do butów, styliści zachęcają jednak do przełamywania takiego trendu. Okazuje się, że bardzo dobre efekty uzyskuje się też poprzez połączenie klasycznej sukienki z oryginalnymi butami i torebką właśnie. O ile pod względem zestawiania kolorów dodatków obowiązuje dosyć duża swoboda, to jednak opłaca się trzymać jednego materiału o takiej samej fakturze. Oryginalność jest na czasie, ale nie należy z nią przesadzać.

Jeden wyrazisty dodatek

Jak wspomniano z pomocą jednego oryginalnego dodatku ożywia się całą stylizację. W ten sposób działa chociażby biżuteria damska, a zwłaszcza grube naszyjniki, nietypowe bransoletki czy długie kolczyki. Takie dodatki skupiają uwagę, nie powinny jednak występować w nadmiarze. Tak samo działają szale. Przykładowo kobieta ubrana od stóp do głów na czarno wygląda przytłaczająco i ponuro. Wystarczy jednak uzupełnić strój czerwoną apaszką czy szalem właśnie, aby stworzyć zupełnie inny efekt.

Zalety stosowania dodatków

Dodatki pozwalają się kobiecie wyróżnić w tłumie. Jest to szczególnie istotne współcześnie, kiedy tak duża grupa konsumentek nosi ubrania niewielkiej liczby popularnych marek. Łatwo wówczas o spotkanie dwóch pań w takim samym stroju. To, co je wówczas odróżni, to właśnie dodatki. Dwie takie same bluzki damskie będą się prezentować zupełnie inaczej z różnymi bransoletkami czy kolczykami. To samo dotyczy sukienek czy spodium. Ciekawym przypadkiem są w tym kontekście kombinezony damskie. Wydawać by się mogło, że już same w sobie stanowią ciekawą stylizację. A jednak dobrze uzupełnić je przynajmniej delikatną biżuterią. Jeżeli strój występuje w stonowanym kolorze, przyda się też oryginalniejsza, zwracająca uwagę torebka. Nie opłaca się rezygnować z dodatków, ponieważ potrafią czynić wizerunkowe cuda.

Kategorie
Trendy